Klarer den det?
Kan et GeForce RTX 4090 kjøre Monster Hunter: World?
Ja, jevnt: rundt 280 FPS i 1080p Middels med en Ryzen 5 7600.
~280
| Oppløsning | Lav | Middels | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~305 | ~280 | ~250 |
| 1440p | ~305 | ~270 | ~225 |
| 4K | ~270 | ~215 | ~150 |
| Prosessor | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~355 | ~325 | ~230 |
| Ryzen 5 7600 | ~280 | ~270 | ~215 |
| Core i5-12400 | ~240 | ~235 | ~200 |
Raskere grafikkort for Monster Hunter: World
Andre spill på et GeForce RTX 4090
- Grand Theft Auto V~400 FPS i 1080p Middels
- The Witcher 3: Wild Hunt~150 FPS i 1080p Middels
- Red Dead Redemption 2~260 FPS i 1080p Middels
- Baldur's Gate III~160 FPS i 1080p Middels
- Palworld~120 FPS i 1080p Middels
- Cyberpunk 2077~100 FPS i 1080p Middels
- Hollow Knight~355 FPS i 1080p Middels
- Elden Ring~160 FPS i 1080p Middels
Spørsmål om dette spillet
Kan et GeForce RTX 4090 kjøre Monster Hunter: World?
Ja, jevnt: rundt 280 FPS i 1080p Middels med en Ryzen 5 7600.
Er GeForce RTX 4090 flaskehalsen?
Prosessoren holder grafikkortet tilbake her (52 % av potensialet går tapt).
Slik estimerer vi: en PC akkurat på anbefalte krav regnes som ~60 FPS i 1080p Middels, og en på minimumskrav som ~30 FPS i 1080p Lav; scorene til prosessoren og grafikkortet ditt sammenlignes med disse, deretter brukes faste faktorer for oppløsning og innstilling. Faktiske resultater varierer med drivere, oppdateringer og oppskalering.
Spilldata: IGDB.com · offisielle krav og bilder fra utgivernes Steam-sider.