Resident Evil Village: wymagania PC i FPS
Oficjalne wymagania minimalne i zalecane oraz liczba klatek, jakiej możesz się spodziewać na swoim sprzęcie.
Szacowany FPS według karty graficznej
Szacunki na podstawie oficjalnych wymagań, a nie benchmarki (±20%).
| Karta graficzna | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~170 | ~165 | ~150 |
| GeForce RTX 5080 | ~165 | ~155 | ~115 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~165 | ~145 | ~100 |
| GeForce RTX 5070 | ~155 | ~130 | ~60 |
| GeForce RTX 5060 | ~120 | ~65 | ~40 |
| GeForce RTX 4090 | ~165 | ~160 | ~125 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~155 | ~130 | ~60 |
| GeForce RTX 4060 | ~100 | ~55 | ~30 |
| GeForce RTX 3060 | ~90 | ~60 | ~25 |
| Radeon RX 9070 XT | ~160 | ~145 | ~100 |
| Radeon RX 7800 XT | ~150 | ~120 | ~75 |
| Radeon RX 7600 | ~90 | ~50 | ~25 |
| Arc B580 | ~100 | ~70 | ~30 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~40 | ~25 | ~15 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~30 | ~20 | ~11 |
Sprawdź swój PC
Wybierz procesor i kartę graficzną — porównamy je z wymaganiami tej gry.
Jak szacujemy: PC dokładnie na poziomie wymagań zalecanych to ~60 FPS w 1080p Średnie, a na poziomie minimalnych ~30 FPS w 1080p Niskie; wyniki twojego procesora i karty graficznej porównujemy z tymi punktami odniesienia, a następnie stosujemy stałe mnożniki dla rozdzielczości i ustawień. Rzeczywiste wyniki zależą od sterowników, łatek i upscalingu.
| Minimalne | Zalecane | |
|---|---|---|
| Procesor | AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500 · 2200AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500 · 3000 | AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700 · 4600AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700 · 4500 |
| Karta graficzna | AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM · 350AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM · 430 | AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070 · 1700AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070 · 1170 |
| Pamięć | 8 GB | 16 GB |
| Pamięć wideo | 4 GB | 8 GB |
| Miejsce na dysku | — | — |
| DirectX | 12 | 12 |
| System operacyjny | Windows 10 (64 bit) | Windows 10 (64 bit)/Windows 11 (64 bit) |
Ze strony Steam wydawcy; każdy podzespół jest dopasowany do naszego wyniku wydajności (1–10 000). Rozpoznano wszystkie wymienione podzespoły.
Najtańszy PC do Resident Evil Village w 60 FPS
Zaplanowane przez nasz silnik z tą grą jako twardym celem (ustawienia Średnie); każdy zestaw ma własną stronę z aktualnymi cenami.


O grze
Resident Evil Village to pierwszoosobowa gra survival horror i kontynuacja Resident Evil 7: Biohazard. Gra zachowuje elementy z poprzednich gier Resident Evil, w których gracze muszą przeszukiwać otoczenie w poszukiwaniu przedmiotów i zarządzać swoimi zasobami. Dodaje jednak rozgrywkę bardziej nastawioną na akcję, z większą liczbą wrogów i większym naciskiem na walkę.
Pytania o tę grę
Czy GeForce RTX 4060 uruchomi Resident Evil Village?
Jakie są minimalne wymagania PC dla Resident Evil Village?
Jakie są zalecane wymagania PC dla Resident Evil Village?
Jaka karta graficzna uciągnie Resident Evil Village w 1440p przy 60 FPS?
Jaka karta graficzna uciągnie Resident Evil Village w 4K przy 60 FPS?
Dane o grach: IGDB.com · oficjalne wymagania i grafiki ze stron Steam wydawców.





