Îmi merge?
Poate un GeForce RTX 4090 să ruleze Helldivers 2?
Da, fluid: aproximativ 155 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
~155
| Rezoluție | Low | Medium | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~170 | ~155 | ~135 |
| 1440p | ~165 | ~145 | ~115 |
| 4K | ~140 | ~105 | ~70 |
| Procesor | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~195 | ~170 | ~110 |
| Ryzen 5 7600 | ~155 | ~145 | ~105 |
| Core i5-12400 | ~135 | ~130 | ~100 |
Plăci video mai rapide pentru Helldivers 2
Alte jocuri pe un GeForce RTX 4090
- Roblox~300 FPS la 1080p Medium
- Minecraft~300 FPS la 1080p Medium
- Grand Theft Auto V~300 FPS la 1080p Medium
- Fortnite~300 FPS la 1080p Medium
- Minecraft: Java Edition~300 FPS la 1080p Medium
- The Witcher 3: Wild Hunt~150 FPS la 1080p Medium
- Red Dead Redemption 2~260 FPS la 1080p Medium
- Baldur's Gate III~160 FPS la 1080p Medium
Întrebări despre acest joc
Poate un GeForce RTX 4090 să ruleze Helldivers 2?
Da, fluid: aproximativ 155 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
Este GeForce RTX 4090 bottleneck-ul?
Procesorul ține placa video în loc aici (se pierde 43% din potențialul ei).
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.