March of Giants: cerințe PC și FPS
Specificațiile oficiale minime și recomandate și FPS-ul la care să te aștepți pe hardware-ul tău.
FPS estimat pe placă video
Estimări pornind de la cerințele oficiale, nu benchmarkuri (±20%).
| Placă video | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~130 | ~130 | ~115 |
| GeForce RTX 5080 | ~125 | ~120 | ~90 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~125 | ~115 | ~80 |
| GeForce RTX 5070 | ~120 | ~100 | ~50 |
| GeForce RTX 5060 | ~95 | ~50 | ~30 |
| GeForce RTX 4090 | ~130 | ~125 | ~100 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~120 | ~100 | ~45 |
| GeForce RTX 4060 | ~80 | ~45 | ~25 |
| GeForce RTX 3060 | ~70 | ~50 | ~20 |
| Radeon RX 9070 XT | ~125 | ~115 | ~80 |
| Radeon RX 7800 XT | ~115 | ~95 | ~60 |
| Radeon RX 7600 | ~70 | ~40 | ~20 |
| Arc B580 | ~80 | ~55 | ~25 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~30 | ~20 | ~12 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~20 | ~16 | ~9 |
Verifică-ți propriul PC
Alege procesorul și placa video — le comparăm cu cerințele acestui joc.
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
| Minime | Recomandate | |
|---|---|---|
| Procesor | AMD Ryzen 3 3100 · 3800Intel Core i5-11600 · nerecunoscut | Intel Core i5-12400 · 6200AMD Ryzen 5 5600X · 6000 |
| Placă video | NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB · 580AMD Radeon RX 6400 4 GB · 450 | NVIDIA GeForce RTX 2060 Super 8 GB · 1650AMD Radeon RX 5700 XT 8GB · 1900 |
| Memorie | 8 GB | 16 GB |
| Memorie video | 4 GB | 8 GB |
| Stocare | 15 GB | 15 GB |
| DirectX | 12 | 12 |
| Sistem de operare | Windows 10/11 64-bit | Windows 10/11 64-bit |
Din pagina Steam a publisherului; fiecare componentă e asociată scorului nostru de performanță (1–10.000). Unele componente au fost identificate cu ajutorul AI — tratează-le cu prudență.
Cel mai ieftin PC pentru March of Giants la 60 FPS
Planificat de motorul nostru cu acest joc drept țintă obligatorie (preset Medium); fiecare sistem are pagina lui cu prețuri actuale.


Despre joc
March of Giants este un MOBA 4v4 free-to-play în care conduci o armată, nu doar un erou. Joacă în rolul unui gigant impunător, adună sute de soldați și desfășoară Battleworks care transformă liniile familiare în fronturi în continuă schimbare.
Întrebări despre acest joc
Poate un GeForce RTX 4060 să ruleze March of Giants?
Care sunt cerințele minime de sistem pentru March of Giants?
Care sunt cerințele recomandate de sistem pentru March of Giants?
Ce placă video rulează March of Giants la 1440p și 60 FPS?
Ce placă video rulează March of Giants la 4K și 60 FPS?
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.





