Sapphire · gpu
Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver
4 GB VRAM · 225 W · ROCM
Chipset
Radeon RX 480
VRAM
4 GB GDDR5
Frecvență boost
1.306 GHz
TDP
225 W
Lungime
240 mm
Interfață
PCIe x16
Vecinătate
Specificații
Date din catalog
Sursa: OpenDB- TDP
- 225 W
- Color
- BLACK, GREY
- Length
- 240 mm
- Memory
- 4 GB
- Chipset
- Radeon RX 480
- Cooling
- 2 Fans
- Interface
- PCIe x16
- Memory type
- GDDR5
- Video outputs · HDMI 2.0
- 2
- Video outputs · DisplayPort 1.4a
- 2
- Core base clock
- 1208 MHz
- Core boost clock
- 1306 MHz
Arată încă 4 specificații
- Power connectors · PCIe 8 pin
- 1
- Total slot width
- 2 mm
- Chipset manufacturer
- AMD
- Effective memory clock
- 7000 MHz
Servește
Verifică compatibilitatea
Alege orice altă componentă — verdict live din kernel · Baza: Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver
Se potrivește cu
12- Deepcool CH510 MESH DIGITAL ATX Mid Tower Black Tempered GlassDeepCool · case — case with 240mm GPU clearance
- Thermaltake View 380 XL WS ARGB Mid Tower Chassis Wood Edition SnowThermaltake · case — case with 240mm GPU clearance
- Lian Li LANCOOL 216 EATX Mid Tower White Tempered Glass RGB w/ControllerLian Li · case — case with 240mm GPU clearance
- Cougar DarkBlader-G ATX Full Tower Black / Silver with Tempered Glass Side Panel and USB 3.2 Gen 1 Type-A Front PanelCougar · case — case with 240mm GPU clearance
- Deepcool PF650 Black 230V ATX 650W Non-Modular 80+ CertifiedDeepCool · psu — PSU with ~375W headroom
Alternative
4- MSI GAMING X Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / RedMSI · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- MSI Radeon RX 480 Radeon RX 480 4GB GDDR5 BlackMSI · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Asus DUAL Radeon RX 480 4GB GDDR5 White / BlackASUS · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Gigabyte GAMING Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / OrangeGigabyte · gpu — interchangeable substitute in the same slot
Upgrade-uri
4- XFX Quicksilver AMD Radeon RX 9070 XT White Magnetic Air Edition 16GB GDDR6XFX · gpu — same slot, strictly better
Scor de performanță în jocuri
800 / 10 000
Loc
#81
din 129 în tabelul nostru
| Joc | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Grand Theft Auto V | ~175 | ~95 | ~55 |
| Baldur's Gate III | ~20 | ~15 | ~8 |
| Red Dead Redemption 2 | ~40 | ~25 | ~16 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | ~16 | ~11 | ~6 |
| Roblox | ≈300 | ≈215 | ≈125 |
| Elden Ring | ~25 | ~18 | ~10 |
| Geometry Dash | ≈300 | ≈300 | ≈300 |
| Minecraft | ~300 | ~240 | ~135 |
| Cyberpunk 2077 | ~19 | ~14 | ~8 |
| Stardew Valley | ≈300 | ≈215 | ≈125 |
| Palworld | ~14 | ~10 | ~6 |
| Apex Legends | ≈70 | ≈40 | ≈20 |
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze Grand Theft Auto V?
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze Baldur's Gate III?
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze Red Dead Redemption 2?
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze The Witcher 3: Wild Hunt?
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze Roblox?
- Poate un Sapphire NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5 Black / Silver să ruleze Elden Ring?

