Pyöriikö se?
Pyöriikö Apex Legends GeForce RTX 4090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 615 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
≈615
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ≈890 | ≈615 | ≈400 |
| 1440p | ≈625 | ≈430 | ≈280 |
| 4K | ≈355 | ≈245 | ≈160 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ≈615 | ≈430 | ≈245 |
| Ryzen 5 7600 | ≈615 | ≈430 | ≈245 |
| Core i5-12400 | ≈615 | ≈430 | ≈245 |
Nopeammat näytönohjaimet peliin Apex Legends
Muut pelit näytönohjaimella GeForce RTX 4090
- Grand Theft Auto V~400 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~150 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~260 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~160 FPS 1080p Keskitasolla
- Palworld~120 FPS 1080p Keskitasolla
- Cyberpunk 2077~100 FPS 1080p Keskitasolla
- Hollow Knight~355 FPS 1080p Keskitasolla
- Elden Ring~160 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Apex Legends GeForce RTX 4090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 615 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko GeForce RTX 4090 pullonkaula?
Näytönohjain määrää tahdin.
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.