Pyöriikö se?
Pyöriikö Castlevania: Belmont's Curse GeForce GTX 1060 6GB-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 160 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
≈160
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Korkea | Ultra |
|---|---|---|---|---|
| 1080p | ≈175 | ≈160 | ≈150 | ≈135 |
| 1440p | ≈170 | ≈145 | ≈130 | ≈110 |
| 4K | ≈140 | ≈105 | ≈65 | ≈50 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ≈195 | ≈165 | ≈105 |
| Ryzen 5 7600 | ≈160 | ≈145 | ≈105 |
| Core i5-12400 | ≈135 | ≈130 | ≈100 |
Nopeammat näytönohjaimet peliin Castlevania: Belmont's Curse
Muut pelit näytönohjaimella GeForce GTX 1060 6GB
- Grand Theft Auto V~180 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~20 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~55 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~16 FPS 1080p Keskitasolla
- Roblox~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Elden Ring~25 FPS 1080p Keskitasolla
- Geometry Dash~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Minecraft~300 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Castlevania: Belmont's Curse GeForce GTX 1060 6GB-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 160 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko GeForce GTX 1060 6GB pullonkaula?
Prosessori hidastaa näytönohjainta tässä (39 % sen potentiaalista menee hukkaan).
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.