Monster Train 2: PC-vaatimukset ja FPS
Viralliset vähimmäis- ja suositusvaatimukset sekä kuvataajuus, jota voit odottaa laitteistollasi.
Arvioitu FPS näytönohjaimittain
Arviot virallisten vaatimusten pohjalta, kalibroitu julkaistuilla benchmarkeilla, kun niitä on; vaihteluväli näyttää todennäköisen hajonnan.
| Näytönohjain | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~235 | ~230 | ~190 |
| GeForce RTX 5080 | ~225 | ~200 | ~135 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~215 | ~185 | ~120 |
| GeForce RTX 5070 | ~195 | ~155 | ~70 |
| GeForce RTX 5060 | ~135 | ~75 | ~45 |
| GeForce RTX 4090 | ~230 | ~215 | ~155 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~190 | ~150 | ~70 |
| GeForce RTX 4060 | ~110 | ~60 | ~35 |
| GeForce RTX 3060 | ~95 | ~70 | ~30 |
| Radeon RX 9070 XT | ~215 | ~180 | ~120 |
| Radeon RX 7800 XT | ~180 | ~140 | ~85 |
| Radeon RX 7600 | ~100 | ~55 | ~30 |
| Arc B580 | ~110 | ~80 | ~35 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~40 | ~30 | ~18 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~30 | ~20 | ~13 |
Tarkista oma PC:si
Valitse prosessori ja näytönohjain — vertaamme niitä tämän pelin vaatimuksiin.
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Mittasitko itse?
Lähetä todellinen FPS-lukemasi ilman tiliä. Ihminen tarkistaa jokaisen raportin, ennen kuin se parantaa arvioitamme.
Tallennamme vain tämän lomakkeen luvut, emme IP-osoitetta emmekä lokitiedostoa.
| Vähimmäis | Suositeltu | |
|---|---|---|
| Prosessori | Intel Core i5-4670K · 2500AMD FX-4350 · ei tunnistettu | AMD Ryzen 5 1600 · 3100Intel Core i5-9600 · ei tunnistettu |
| Näytönohjain | GeForce GTX 760 (2048 MB) Radeon R7 260X (2048 MB Intel UHD Graphics 630 · 340GeForce GTX 760 (2048 MB) Radeon R7 260X (2048 MB Intel UHD Graphics 630 · 240GeForce GTX 760 (2048 MB) Radeon R7 260X (2048 MB Intel UHD Graphics 630 · 60 | GeForce GTX 1080 (8192 MB) Radeon RX 5700 (8192 MB) · 1380GeForce GTX 1080 (8192 MB) Radeon RX 5700 (8192 MB) · 1700 |
| Muisti | 8 GB | 16 GB |
| Näyttömuisti | 2 GB | 8 GB |
| Tallennustila | 3 GB | 3 GB |
| DirectX | 11 | 12 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 10 x64 Bit | Windows 11 x64 Bit |
Julkaisijan Steam-sivulta; jokainen osa on yhdistetty suorituskykypisteisiimme (1–10 000). Osa komponenteista tunnistettiin tekoälyn avulla — suhtaudu niihin varauksella.
Edullisin PC peliin Monster Train 2 60 FPS:llä
Moottorimme suunnittelema, tämä peli sitovana tavoitteena (Keskitaso-asetus); jokaisella kokoonpanolla on oma sivu ajantasaisin hinnoin.
- 60 FPS 1080p-tarkkuudellaMSI SHADOW 2X GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 Black · Intel Core Ultra 7 270K Plus€1,407
- 60 FPS 1440p-tarkkuudellaSparkle Intel Arc B580 TITAN OC 12GB GDDR6 · Intel Core Ultra 7 270K Plus€1,412
- 60 FPS 4K-tarkkuudellaASRock AMD Radeon RX 9060 XT Steel Legend 16GB OC · Intel Core Ultra 7 270K Plus€1,472


Tietoa pelistä
On aika nostaa helvetti taivaassa! Monster Train palaa mukanaan täysin uudet klaanit, uudet vihollisryhmittymät, uudet haasteet, uudet pelitilat ja paljon muuta! Puolusta omaa Pyre klassisessa kolmikerroksisessa, vertikaalisessa pelattavuudessa, joka teki alkuperäisestä roguelike-pakanrakentajasta hitin.
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Monster Train 2 GeForce RTX 4060-näytönohjaimella?
Mitkä ovat pelin Monster Train 2 vähimmäisvaatimukset PC:lle?
Mitkä ovat pelin Monster Train 2 suositellut PC-vaatimukset?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä Monster Train 2 1440p-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä Monster Train 2 4K-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.





