Pyöriikö se?
Pyöriikö Ready or Not Radeon RX 9070 XT-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 225 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
~225
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Korkea | Ultra |
|---|---|---|---|---|
| 1080p | ~250 | ~225 | ~210 | ~190 |
| 1440p | ~240 | ~205 | ~185 | ~160 |
| 4K | ~195 | ~145 | ~120 | ~95 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~275 | ~235 | ~150 |
| Ryzen 5 7600 | ~225 | ~205 | ~145 |
| Core i5-12400 | ~195 | ~185 | ~140 |
Nopeammat näytönohjaimet peliin Ready or Not
Muut pelit näytönohjaimella Radeon RX 9070 XT
- Grand Theft Auto V~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~150 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~250 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~130 FPS 1080p Keskitasolla
- Roblox~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Elden Ring~155 FPS 1080p Keskitasolla
- Geometry Dash~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Minecraft~300 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Ready or Not Radeon RX 9070 XT-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 225 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko Radeon RX 9070 XT pullonkaula?
Prosessori hidastaa näytönohjainta tässä (39 % sen potentiaalista menee hukkaan).
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.