The Crew: Motorfest: PC-vaatimukset ja FPS
Viralliset vähimmäis- ja suositusvaatimukset sekä kuvataajuus, jota voit odottaa laitteistollasi.
Arvioitu FPS näytönohjaimittain
Arviot virallisten vaatimusten pohjalta, eivät benchmarkeja (±20 %).
| Näytönohjain | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~185 | ~175 | ~125 |
| GeForce RTX 5080 | ~170 | ~140 | ~85 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~160 | ~125 | ~75 |
| GeForce RTX 5070 | ~135 | ~100 | ~45 |
| GeForce RTX 5060 | ~90 | ~45 | ~25 |
| GeForce RTX 4090 | ~180 | ~155 | ~100 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~135 | ~100 | ~45 |
| GeForce RTX 4060 | ~75 | ~40 | ~20 |
| GeForce RTX 3060 | ~65 | ~45 | ~19 |
| Radeon RX 9070 XT | ~160 | ~125 | ~75 |
| Radeon RX 7800 XT | ~125 | ~90 | ~50 |
| Radeon RX 7600 | ~65 | ~35 | ~20 |
| Arc B580 | ~75 | ~50 | ~20 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~35 | ~19 | ~11 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~25 | ~14 | ~8 |
Tarkista oma PC:si
Valitse prosessori ja näytönohjain — vertaamme niitä tämän pelin vaatimuksiin.
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
| Vähimmäis | Suositeltu | |
|---|---|---|
| Prosessori | Intel Core i5-4460 · 2200Ryzen 5 1400 · 2600 | Intel Core i5-8400 · 3900Ryzen 7 2700X · 4000 |
| Näytönohjain | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB · 820AMD Radeon RX 480 8GB · 800 | NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB · 1450Radeon RX 5700 XT · 1900 |
| Muisti | 8 GB | 8 GB |
| Näyttömuisti | 6 GB | 6 GB |
| Tallennustila | 40 GB | 40 GB |
| DirectX | — | — |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 10 (64 bit only) | Windows 10 (64 bit only) |
Julkaisijan Steam-sivulta; jokainen osa on yhdistetty suorituskykypisteisiimme (1–10 000). Osa komponenteista tunnistettiin tekoälyn avulla — suhtaudu niihin varauksella.
Edullisin PC peliin The Crew: Motorfest 60 FPS:llä
Moottorimme suunnittelema, tämä peli sitovana tavoitteena (Keskitaso-asetus); jokaisella kokoonpanolla on oma sivu ajantasaisin hinnoin.
- 60 FPS 1080p-tarkkuudellaMSI GeForce RTX 5080 16G The Mandalorian and Grogu Edition OC · Intel Core i7 7820X≈ €1,162
- 60 FPS 1440p-tarkkuudellaNVIDIA RTX PRO 4000 Blackwell 24GB · Intel Core i7 7820X≈ €2,905
- 60 FPS 4K-tarkkuudellaMSI GeForce RTX 5070 Ti 16G INSPIRE 3X OC GDDR7 · Intel Core i7 7820X≈ €931


Tietoa pelistä
The Crew Motorfest on avoimen maailman kilpa-ajopeli, joka sijoittuu Havaijin saarten Oahu ja Maui pienennettyihin versioihin. Sarjan The Crew kolmantena osana se rakentuu festivaaliteeman ympärille, ja sen "Playlists" koostuvat järjestetyistä kilpailuista, sivutoiminnoista ja haasteista, jotka keskittyvät aiheisiin kuten tiettyihin automerkkeihin tai moottoriurheilulajeihin. Pelaajat voivat ohjata autoja, veneitä ja lentokoneita ympäri avointa maailmaa, ja moninpelimuotoihin kuuluvat Grand Race ja Demolition Royale. Peli aloitti kehityksensä alun perin DLC:nä peliin The Crew 2 ennen kuin siitä tuli itsenäinen julkaisu, ja sitä verrataan sarjaan Forza Horizon festivaalipohjaisen rakenteensa vuoksi.
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö The Crew: Motorfest GeForce RTX 4060-näytönohjaimella?
Mitkä ovat pelin The Crew: Motorfest vähimmäisvaatimukset PC:lle?
Mitkä ovat pelin The Crew: Motorfest suositellut PC-vaatimukset?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä The Crew: Motorfest 1440p-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä The Crew: Motorfest 4K-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.





